Zápis pětadvacátý

2. června 2013 v 15:34 | Tezia Raven |  Deník
Tak, mám odmaturováno... Úspěšně :P


Já, jakožto maturant z dějepisu, základu společenských věd, češtiny a angličtiny, jsem obstála u zkoušky dospělosti. Maturovala jsem 20. května a 31. května jsem si přebrala maturitní vysvědčení.
Musím říct, že příprava na maturitu byla makačka... Hlavně když jsem den před zkouškou měla pocit, že absolutně nic nevím :)


První byla angličtina. Tahat otázku jsem si šla ve 13:20 jak je to vidět výše. Doufala jsem, že si jako na potrvoru nevytáhnu School And Education in UK nebo další dvě pitomosti... Mé přání bylo splněno :) Vytáhla jsem si otázku 23. Eat, Meals and freetime. Jelikož jsem maturovala státní angličtinu, probíhalo to následovně:
1. představila jsem se porotě ( Hallo, my name is Barbora Liebichová. I have nineteen years and I live here, in Litomyšl, near to this gymnazium. atd...) asi na půl minutky.
2. prof. Gregarová mě dávala otázky z oboru techonologie ( jestli souhlasím s mobilama, počítačema atd.)
3. popis obrázku který jsem měla na téma sports
4. porovnávání obrázků, první z bodu 3. a druhý navíc (osobně jsem tam měla děti co hrají voleybal na táboře a lidi, kteří jsou na horách a lyžují)
5. téma... Jak už bylo řečeno Jídlo. Pět minut jsem tam sama mluvila o všem možném, co se jídla týká. Nebylo to tak těžký. Já která propadla v prváku z Aj jsem jela a jela a jela a ani na chvíli jsem se v řeči nezastavila. Radši.
6. roleplay s profesorkou. Na prosinec přijel můj anglicky mluvící kamarád a já mu měla ukázat naše Vánoční trhy :) No jediný zádrhel se udál při vysvětlení, co je to svařené víno. (So... Hot wine is boiled wine with... eh... eeeeee... I don't know, how to say koření. Pak mi došlo, že to je spices, ale až když jsem byla pryč z místnosti.)
Nakonec 23 bodů z 39.
Po první zkoušce ze mě spadla veškerá nervozita a vlastně jsem si to užívala.

Druhé byly nařadě Základy společenských věd. Vše bylo v pohodě až na politologii. Překoukla jsem se při zadávání otázky a opsala si politologii ze 17 a ne ze 16, kterou jsem měla vylosovanou :) Trošku jsem se do toho zamotala... nakonec za 3.

Třetí byla čeština. Tady jsem nechtěla jednu jedinou otázku. 16. Chtěla jsem 13, Sophiinu volbu.... ale co se nestalo... Vytáhla jsem si 16, Těžkou hodinu od Wolkera. No nějak jsem to okecala, třídní bylo jasný, že jsem tuhle otázku nechtěla, protože když jsem losovala, šeptala jsem: cokoliv jinýho než 16, prosím... nakonec jsem měla 6 bodů z 9.

A poslední a nejobávanější... Dějepis... Toužila jsem si vytáhnout husitské války. Tak strašně moc... No vytáhla jsem si otázku 6. Poslední Přemyslovci a první feudální státy po rozpadu Římského impéria... Fuuu... věděla jsem, všechno... byla jsem smířená a doufala jsem, že mě bude zkoušet Štarman, protože z Marešový jsem vždy rozklepaná strachy. No... Přišla jsem ke stolu a Marešová se na mě podívala se slovy: Báro začněte.
A já okno. Nebyla jsem připravená na to, že mě bude zkoušet Marešová... Mám z ní strašný respekt a bojím se jí, i když jí mám jako učitelku strašně ráda. No tak jsem pomotala všechny Přemyslovce do sebe. Přemysl Otakar II. měl Zlatou bulu Sicilskou místo Přemysla Otakara I. a II. byl synem I.. Václava jsem dala až II. ne ještě I. fuuuu... Posrala jsem to.
Ale nakonec za 4, díky bohu.


31. května jsme měli předávání Maturitního vysvědčení v kongresovém sálu na zámku v Litomyšli... V krásných červených deskách jsme dostali celá třída do ruky vysvědčení, které oznamuje, že už "Nejsme dětmi". Třídní učitelka, se kterou jsme byli celých osm let, co jsme byli na gymnáziu, se rozbrečela skoro hned na začátku svého proslovu. My jsme také měli namále... Osm let skončilo. Dlouhých osm let s dobrými i špatnými věcmi...


Teď už jen počkat, jestli mi vyjde vysoká škola v Olomouci nebo Ostravě :) 10. 6. se dozvým výsledky z Ostravy a 18.6. dělám přijímačky do Olomouce :)...

Držte palce....

Vaše T.R.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama