č.4 - obyčejné věci neobyčejnými!

7. listopadu 2013 v 11:39 | Tezia Raven |  Já vysokoškolák...
Když vám někdo řekne obyčejnou větu: "Zase musím domů..." Co uděláte? Zamručíte mu v odpověď. Když se však na kolejích řekne: "Jedu domů..." odpovědí je po většinou: "Taky bych chtěla..."
Po tentokrát bych byla na kolejích již druhý víkend a se zjištěním, že příští víkend natáčíme, a i popříští natáčíme CDčko, tak bych byla měsíc na kolejích!! No ani mě nehne! Zbalila jsem své saky paky, o svém návratu domů informovala hlavu rodiny, protože netuším jestli domů dorazím o půl deváté nebo až ve třičtvrtě na 11, a teď už jen čekám na to, abych se mohla vydat dom. Proč přijedu tak pozdě? No poslední hodinu máme seminář religionistiky od 15:50 do 17:25. Pokud odejdu dřív, tak stihnu tramvaj v 17:32 a první vlak co mi jede z Ostravy do České Třebové je 18:07. Přičtěte si dvě hodiny cestu... Ha há? No nemusela bych jezdit dnes večer, mohla jsem se sebrat a dojet až v pátek ráno, ale tomu pocitu, že nejste sami na pokoji a že bude spát ve vlastní posteli se nic nevyrovná, takže přetrpím i značne noční a večerní jízdu.


K nadpisu, z obyčených věcí se stávají neobyčejné. Od úterý mám chuť na rizoto. S hráškem. Proč? Protože v pravopisu jsme tam měli strašně těžce doplnit i/y. Následná cesta na dvůr katerdy byla zase obohacena vůní štrůdlu vycházející z elektronické cigarety spolužáka. Hmmmm štrůdl. Jak obyčejná věc a já se na ní táááák těším.
Každopádně, jak probíhá moje vzdělávání na tomto institutu? Začínám přemýšlet, jestli mě má Novák rád nebo mě nenávidí a jestli mě pustí dál nebo ne. Když jsem mu na prvním semináři odrecitovala Splav, ještě jsem si přišla klidná. Ale když mě už napomenul při přednášce a při semináři si extra ke mě přišel a opravil mi chyby v rytmičnosti básničky Marička Magónová... Začínám se opravdu bát té horší varianty.
Zvuková stránka jazyka... No krásně jsme si na semináři početli. Kdyby to někdo nevěděl. Jsem Letomešle a jsem určitě z čech, protože mám takovej a kterej. Vůbec nejlepší by bylo, kdybych votevřela vokno a zajela do tý Vostravy. *Žvejk, žvejk.* Hlavně že ten přízvuk slyší jen asi tři lidi ze všech, co jsem s nimi zatím mluvila. *Křečovitě se usmívá.*
No... Asi bych měla zařít dělat na seminárkách, ale teď je pro mě důležitá Religionistika. Jak jsem zrovna já mohla dostat Křesťanský fundamentalismus... Nechápu své mimořádné štěstí (a to byla ironie).
I tak... teď musím letět na Regionální a evropské dějiny v 19. stol. protože tam bude rozdávat objednaná skripta a i když jsou za tu cenou za kterou jsou, radši budu mít skripta než se v jeho výkladu ztrácet. A vzhledem k tomu, že je psal on... :3
Mějte se... Můj hektický zbytek dne začíná, a pak už jen vytoužená cesta domů.
Jen doufám, že nějaké kretény z okolních vesnic zase nenapadne kazit mi ten krásný pocit z toho, že jsem doma. :P :D

Zdraví,

T.R.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama