Já vysokoškolák...

č.10 - Rok utekl...

3. května 2014 v 1:27 | Tezia Raven
Way down 'til the fire finally dies out
You've got 'em wrapped around your finger
Watch 'em fall down
There's something beautiful and tragic in the fall out-
Let me say it one more timeJe to tady... Rok utekl jako voda. Nebo bych radši měla říct 6 měsíců a 2 zkouškového? Druhé zkouškové mě teď čeká. Kdo ví, jestli se tam zdárně dostanu, když ABSOLUTNĚ NESTÍHÁM!!!!! -_-

č.9 - Jaro, seminárky, prezentace, celá knihovna knih...

28. února 2014 v 12:17 | Tezia Raven
Ztracen ve městě andělů
Dole v pohodlí cizinců, já...
Našel jsem sám sebe v hořících kopcích
V krajině miliard světel

Přinést můj osud
Přímo z pekla
Jasnozření
Se vyplatilo pro mamku, bráchu a mě.

Po dlouhé době se ozvývám, kuřátka (i když to stejně nikdo nečte, ale pro můj pocit zadostiučinění :D)...
Letní semestr... 12 týdnů, 60 pracovních dní, přibližně 270 hodin a do toho asi 354658453218967352186576 seminárek, 31
65745157482416847537435265846831 knížek a dalších... -_- Ne dělám si srandu, tolik jich není, ale ty fakta srozumitelná před tím jsou pravda.

č. 8 -Prázdniny

31. ledna 2014 v 23:37 | Tezia Raven
Jak už hlásá titulek, mám prázdniny. Tedy už nějakou dobu :) V pondělí jsem složila poslední zkoušku a jsem za to ráda. Všechny na poprvé, i když to není až tolik rozhodující, hlavně že jsem je dala. Nový semestr mi začíná až od 10.2., takže do toho data mám prázdniny :)
Ano, sice asi nemám nejlepší prospěch, ale mě to absolutně stačí :) Teď jsem u kamarádky, ale doufám, že zítra mi výjde rande s Andělem. :) Snad to bude ok :) Jdu spát, zítra vstávám v 6:45, abych od 7 stihla zápis předmětů a jestli mi ty předměty nevyjdou tak jak potřebuju, tak jsem zvědavá, jak je budu stíhat :)

Dobrou noc :)

T.R.

č. 7 - Zkouškové a odměna

21. ledna 2014 v 16:23 | Tezia Raven
Mé první zkouškové... A prozatím bych řekla, že prolejzám dobře :D Chybí mi zatím ještě dvě zkoušky, Zvukovka a pravopis. Dnes jsem psala Religionistiku, ale ještě výsledky nehodil na Portál, takže co 5 min tam chodím a kontroluju, protože se opravdu bojím, že půjdu na druhý termín. :/

č. 6 - už jen týden!!!

11. prosince 2013 v 12:17 | Tezia Raven
Takže, moji drazí a milí... Už jen týden školní docházky v prvním semestru a budu ho mít za sebou. Tedy aspoň z části, ještě mi chybí pár zkoušek. Ale, to se vychytá :) Každopádně, tu které jsem se nevíce bála, Nováka, mám už za sebou a docela jsem hodně zvědavá, na jakou známku mi výjdou body, protože jsem se opravdu snažila :)

č.5 - radosti a strasti

21. listopadu 2013 v 14:08 | Tezia Raven
Řenkěme si jednu věc narovinu. I když se to vážně zdá, že jsem ten největší lempl, tady aspoň z toho, co píšu, tak to asi není pravda. Od neděle jsem pracovala na křesťanském fundamentalismu. A do dneška mi trvalo ho aspoň trochu pochopit na tolik, abych z něj mohla udělat referát do Religionistiky -_-
Ještě mě čekají seminárky, do religionistiky na to samé téma a do úvodu seminárka z toho, co nám bylo posláno. Nějak moc se toho nebojím, pokusím se napsat to podobně jako vždy seminárku na gymplu, uvidíme, co se z toho vyvrbí. Ale nejvíc mě dostala estetika. Ne, pšt, internet je mocná věc, nesmím o tom mluvit. :D Ale myslím, že díky ní bude tenhle víkend krušný.
16. listopadu jsem se sborem absolvovala první natáčení CD, budeme mít ještě tuhle sobotu, 23. natáčení v Českém rozhlase, takže už se docela těším, protože ta první sobota nebyla tak krušná, jak jsem si myslela. Celkově mě ale čeká ještě vyplnění zbytku otázek do estetiky, abych byla připravená. -_- Bude to sranda.

č.4 - obyčejné věci neobyčejnými!

7. listopadu 2013 v 11:39 | Tezia Raven
Když vám někdo řekne obyčejnou větu: "Zase musím domů..." Co uděláte? Zamručíte mu v odpověď. Když se však na kolejích řekne: "Jedu domů..." odpovědí je po většinou: "Taky bych chtěla..."
Po tentokrát bych byla na kolejích již druhý víkend a se zjištěním, že příští víkend natáčíme, a i popříští natáčíme CDčko, tak bych byla měsíc na kolejích!! No ani mě nehne! Zbalila jsem své saky paky, o svém návratu domů informovala hlavu rodiny, protože netuším jestli domů dorazím o půl deváté nebo až ve třičtvrtě na 11, a teď už jen čekám na to, abych se mohla vydat dom. Proč přijedu tak pozdě? No poslední hodinu máme seminář religionistiky od 15:50 do 17:25. Pokud odejdu dřív, tak stihnu tramvaj v 17:32 a první vlak co mi jede z Ostravy do České Třebové je 18:07. Přičtěte si dvě hodiny cestu... Ha há? No nemusela bych jezdit dnes večer, mohla jsem se sebrat a dojet až v pátek ráno, ale tomu pocitu, že nejste sami na pokoji a že bude spát ve vlastní posteli se nic nevyrovná, takže přetrpím i značne noční a večerní jízdu.

č.3 - Já jsem vysokoškolák?

13. října 2013 v 12:15 | Tezia Raven
Ano... Jak je vidět už v nadpisu, ať chodím do jakékoliv budovy, nebo ať dělám cokoliv, divím se tomu, jak to vlastně na vysoké škole chodí. Vzhledem k tomu, že já jsem nejstarší z dětí mé rodiny, potažmo otce, jediná já jsem na vejšce a nikdo z rodiny tam ještě nebyl tak, ANO divím se, že to takhle na vejšce chodí!
Kdykoliv mám volnou hodinu a je to dopoledne, mám pocit, jak bych byla za školou! :D Ach ta střední mě hodně ovlivnila, je to takový nezvyk nevstávat každej den na osmou ale prostě jen tak si dospat do 8, protože přednáška vám začíná od 9:10. A jééé... ona to je přednáška? No tak nic, holky, spíme dál! Od 10:50 mám seminář, na ten už ale musím.
Ano. Tohle je princip této školy! :D Wohou! :D

č.2 - Až tolik?!

17. září 2013 v 10:27 | Tezia Raven
Ahojte! :D


No v neděli jsem dojela na kolej, je krásná, čistá, příjemná... jen mě sere že nemáme varnou konvici v kuchyňce, takže veškeré čaje, kafe a čínské polívky zaléváme vařenou vodou z hrnce :D ale i tak.... je to tu úžasný... Budu se sem ráda vracet. Dostala jsem zatím na pokoj jen jednu spolubydlící a ta je teda suprová.

č.1 - Fáze přípravy - 75% ze 100%

12. září 2013 v 21:01 | Tezia Raven
What does the fox say?!
Wa-pa-pa-pa-pa-pa-pow!


No jak dělá liška? To všichni víme, ale jak to přiblížit dětem, když ani neštěká ani nemňauká ani nic podobného? :D Toť otázka a zde i vtipně vyložená. Miluju jí :D Já vždy říkala že Norsko a Švédsko jsou borci, a kluci z Norska to právě dokazují. Ring-ding-ding-ding-dingeringeding! :D
No to je ale vedlejší...

č.0 - Uffff!

3. září 2013 v 13:43 | Tezia Raven

Už to zase začíná...


Celý je tvoje, Valerie
to srdce co křičí a strašně bije.
Víš, ty to víš
Co se rozbije už nevrátíš


Pokud v roce 2012 měl být konec světa, tak si to asi docela dost zmílili s rokem 2013. Dvanáct nebo třináct, to je přece jedno. I tak má však přes všechno, za co se teď chytám za hlavu a za co bych se nejraději chovala pod koberec a snažila se splynout s jeho vlákny, něco pozitivního v sobě.
Odmaturovala jsem, dostala jsem se na výšku a změnila jsem se z šedé myšky na tu, která se nepřehlédne. Ne, to poslední už znělo docela namyšleně. Zapomeňte to.

Abych se dostala k tomu, proč vlastně zakládám novou rubriku a nebudu pokračovat v tom, co mám rozdělané... Jedna kapitola života je ukončená a chci na ní zapomenou. Na většinu věcí co se v ní stalo. Začíná mi nový život...
Od 15.9. budu oficálně v Ostravě žít nový život... Život vysokoškoláka, život, který bude po většinou odlišný od toho, co jsem vedla do teď...

Tedy... od 15.9. začínají příspěvky do rubriky Já vysokoškolák...
 
 

Reklama